Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Сьогодні вшановуємо героїв Небесної сотні

20 лютого згадують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам'ять героїв Небесної сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». 

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 із них загинули.

У цей день вшануймо всіх захисників України. Як тих, хто полягли, так і тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет держави. І завжди пам’ятаймо про них – знайомих і незнайомих. Вони виконали свій обов’язок перед народом і країною. Завдяки їм ми маємо власну державу, власну історію, власну армію, можливість працювати, навчатися, маємо власну гідність. Пам’ятаймо про це завжди…

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях… Слава Україні!

« повернутися до списку новин