Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Реформування преси - вимога часу

Переглядів: 697
Наприкінці минулого року Президентом України підписано Закон України «Про реформування друкованих засобів масової інформації». Закон, який набув чинності з 1 січня 2016 року,передбачає роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ. Таким чином, ЗМІ матимуть більшу довіру та підтримку читачів, ставши по-справжньому незалежними. Аби подолати труднощі на шляху до цієї "незалежності", редакціям комунальних газет у процесі роздержавлення допомагатимуть спілка журналістів та  влада на місцях.

 

Минулої п’ятниці  відбулась зустріч засновників Кам’янка-Бузької районної газети «Життя і слово» - голови районної ради Тараса Келеберди з представником трудового колективу газети, редактором видання Ігорем Поломаним.

Редактор повідомив, що згідно із законом реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється протягом трьох років у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності законом та другий - протягом наступних двох років. На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо. На другому етапі реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовані на першому етапі.

Рішення про реформування друкованого ЗМІ та редакції приймається їх засновниками (співзасновниками) за участю трудового колективу. При цьому трудовий колектив має пріоритетне право у визначенні способу реформування. До слова, Спілка журналістів України напрацювала "Дорожню карту", у котрій розписані чіткі кроки для процедури роздержавлення. Карта доступна на веб-сайті: www.nsju.org.

Перші кроки реформування вже зроблено – відбулось засідання трудового колективу « Життя і слова», на якому одноголосно підтримано пропозицію про роздержавлення газети і участь у другому етапі. Редакція  проходитиме процедуру перетворення і перереєстрації у 2017 та 2018 роках.

У зустрічі взяла участь начальник Кам’янка-Бузького центрального відділення зв’язку Оксана Калиш.

Учасники зустрічі обговорили шляхи подальшого проведення реформування періодичного видання (збільшення тиражу, фінансових надходжень, укладення угод із владними структурами на висвітлення їх діяльності) і заходи щодо підготовки розгляду відповідного питання на наступних сесіях районної ради.

« повернутися до списку новин