Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

26 квітня - 31 річниця Чорнобильської катастрофи

Переглядів: 583

26 квітня увесь світ відзначає День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. Цього року виповнюється 31 рік від дня, коли відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Цього дня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5-ї години ранку. Проте усередині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. 

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише територію сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки. 

Більш трьох десятиліть тому слово «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота, печаль, біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. 

Жахливі наслідки аварії на ЧАЕС 1986 року гостро відчуваються і сьогодні. Через загрозу здоров’ю і життю змушені були переселитися з небезпечної зони забруднення мільйони людей. Серйозне опромінення отримали ліквідатори аварії. Сьогодні спеціального медичного забезпечення потребують тисячі таких громадян України.

26 квітня назавжди залишиться в наших серцях днем скорботи і пам’яті, днем невгамовного болю та застереження. Найщиріша вдячність всім ліквідаторам наслідків трагедії: пожежним, водіям, лікарям, працівникам органів внутрішніх справ, громадського харчування, усім вам, хто не шкодуючи свого здоров’я і життя, робив усе можливе і неможливе, аби зберегти найцінніше – майбутнє наших дітей та онуків. На жаль, і через роки Чорнобиль не перестає нагадувати про себе...і залишається величезна болюча відкрита рана, як на серці України, так і всієї Європи.

« повернутися до списку новин