Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

ЛЬВІВЩИНА ТА ЛИТВА СПІВПРАЦЮВАТИМУТЬ У ГАЛУЗІ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Переглядів: 497

Львівщина та Литва налагоджуватимуть співпрацю в культурній сфері, братимуть участь у спільних програмах та проектах, а також обмінюватимуться досвідом щодо збереження та охорони культурної спадщини та реформуванні галузі.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва області з заступником Міністра Литовської Республіки Ромасом Яроцкісом.

За словами Ромаса Яроцкіса, учора у Міністерстві культури України обговорювалося питання продовження  реалізації спільного міждержавного проекту «Литва-Україна. Культурне партнерство 2016», а також активізацію співпраці та обміну досвідом в питаннях розвитку музейної галузі та культурної спадщини.

«Ми домовилися також створити спільну двохсторонню  українсько-литовську комісії за участю українських та литовських експертів і фахівців у сфері культури, яка  розглядатиме проблемні питання певного напрямку, розробляти спільні проекти, які викликають зацікавленість обох сторін. Зокрема, стосовно Львівщини, то на нашу думку цікавим було б організувати так звані культурні маршрути, такі як, наприклад, монастирями та храмами або замками, які є нашим спільним надбанням, а також реалізувати проекти зі збереження та охорони культурної спадщини», - розповів Ромас Яроцкіс. 

В свою чергу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин запропонував литовським посадовцям розглянути можливість залучити до співпраці в галузі археології кілька комунальних підприємств обласної ради, зокрема йдеться про Державний історико-культурний заповідник «Тустань», про «Стільське городище» та «Давній Пліснеськ». «Якщо говорити про Тустань, то він уже працює близько 20 років, а два інших – це зовсім нові заповідники, - зазначив Олександр Ганущин. – Тому в цьому напрямку могла б бути цікавою співпраця українських та литовських археологів в проведенні розкопок і дослідженнях давнього минулого».

Окрім того, голова обласної ради наголосив на тому, що варто активніше розвивати транснаціональні програми між Україною та Литвою.

Також сторони домовилися вивчити питання віднайдення литовських військових поховань на території Львівщини і вшанування пам’яті загиблих. Для цього, за словами керівника обласної ради, можна було б залучити комунальне підприємство ЛОР «Доля».

« повернутися до списку новин