Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Відбулася панахида на могилі воїнів УПА у с.Воля-Жовтанецька

Переглядів: 591

 

 

Заради щастя і свободи,
Заради гідності народу,
Заради честі України –
Вшануємо синів країни,
Тих, що в нерівному бою
Свою Вітчизну захищали
І кров за неї проливали!

 

 

 

Щорічно, в останню неділю березневого місяця, на могилі воїнів УПА, що в селі Воля Жовтанецька збираються люди, щоб віддати данину пам'яті борцям за волю України. Як згадується в томі № 10 «Літопису УПА» за редакцією Володимира Мороза, що  «…із зміцненою бойовою силою повстанці відпочили, а відтак подалися на побойовище під село Воля Жовтанецька. Там поховали полеглих повстанських героїв». Так і сьогодні, 26 березня 2017 року, зринула до небес поминальна молитва у Воленському лісі на могилі сорока полеглих вояків УПА, яку здійснили отець Іван (парох церкви Воскресіння Христового, що у Желдеці) та отець Андрій (парох церкви Іоана Предтечі із Желдеця).

На поминальне віче прибули керівник Кам’янка-Бузької районної ради - Тарас Келеберда, голова Кам’янка-Бузької райдержадміністрації – Володимир Кирилич, сільський голова – Ольга Чорній, вчителі та учні Желдецького НВК, працівники закладів культури Желдецької сільської ради. Поминальне віче відкрила сільський голова Ольга Чорній. Керівники району поклали вінок до підніжжя могили.        

Також приїхали, щоб вшанувати своїх побратимів, Червоноградське Братство ОУН-УПА, хор «Нескорені». Проникливо звучала авторська поезія станичного із Червонограда Андрія Пирога, виступи інших побратимів. Якось по-особливому сприймалася патріотична поезія із уст молодого покоління, учнів Желдецького НВК, а саме гуртківців «Джура» (Кушки Софії, Кушки Назара, Забави Галини, Кушки Дмитра, Пелех Ольги, Рокуша Дмитра, Зятюка Руслана, Луцко Віталія, Дроздкевич Юлії, Мацоти Євгенії, Сторожук Катерини) під керівництвом Мирослави Кіт. Їм зринули оплески присутніх.

Душевно звучали пісні у виконанні працівників будинку просвіти села та жителів Волі Жовтанецької (керівник Тетяна Луцко). Директор Желдецького НВК Ганна Пайтра запропонувала вшанувати пам’ять побратима воїнів УПА Ярослава Пенцака, який був першим організатором проведення поминальних панахид саме на цьому місці поховання повстанців УПА у Волі-Жовтанецькій. Воляни ж шанують пам’ять полеглих у бою, впорядкована могила, прибрана довколишня територія свідчить про те, шо вони розуміють, що наші земляки, воїни УПА віддали своє життя «без жалю, до краплини, за долю Батьківщини, за свій народ, за незалежність».
                               

Ганна Пайтра, 
директор Желдецького НВК «ЗОЗ І-ІІІ ст..-ДЗ»

« повернутися до списку новин