Кам’янка-Бузька районна рада

101-а річниця утворення ЗУНР

Переглядів: 225

Шановні краяни!

Щиро вітаю Вас  із 101-ю річницею утворення

Західно-Української Народної Республіки

 

1 листопада  ми з глибокою вдячністю згадуємо тих, хто формував концепцію державності та соборності, хто словом і зброєю намагався відродити незалежну Українську Державу.  Тоді, в далекому 1918 році, це була рішуча спроба нашого народу створити на етнічних українських землях колишньої Австро-Угорської імперії власну вільну державу.

Ця дата займає одне з визначних місць у нашому  історичному календарі, яку вшановують українці усього світу. ЗУНР увійшла в історію  як героїчна сторінка у боротьбі українського народу за незалежність, вільний демократичний розвиток і свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі.

З нагоди свята  дозвольте побажати Вам усім  бути  гідними творцями життя у своїх сім’ях, громаді, державі. Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов’язком та запорукою процвітання Батьківщини. Бажаю мирного неба над українською землею, добра та щастя кожній родині.

Слава Україні!

Довідка:

Західно Українська Народна Республіка (ЗУНР) - українська держава, що фактично існувала впродовж 1918-19 років, а формально аж до 1923 року на території Західної України зі столицею у Львові.

Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття. 1 листопада розпочався військовий конфлікт проти Польщі, яку підтримували країни Антанти, насамперед Франція.

22 січня 1919 року ЗУНР об'єдналася з Українською Народною Республікою. Була окупована 18 липня 1919 року під час українсько-польської війни, а потім анексована Польщею, Румунією і Чехословаччиною.



« повернутися до списку новин