Кам’янка-Бузька районна рада

Центри безоплатної правової допомоги працюють для внутрішньо переміщених осіб

Переглядів: 615

 

 

Буський місцевий центр

з надання безоплатної

вторинної правової допомоги

 

 

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2016 року за № 1717/5 «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюватимуть функцію прийняття та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань, як фронт-офіси.

З метою покращення доступу громадян та надання сервісу послуг щодо реєстрації громадських формувань, прийняття та видачу документів здійснюватимуть структури системи безоплатної правової допомоги – місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема Буський місцевий центр.

 

Центри безоплатної правової допомоги працюють для внутрішньо переміщених осіб.

 

Результатами анексії Криму та військового конфлікту на Донбасі стали не тільки руйнування української економіки та інфраструктури, загибель людей та крах більшості інституцій, але й поява внутрішньої та зовнішньої вимушеної міграції. Станом на 1 лютого 2016 року в Україні взято на облік 1 704 937 переселенців або 1 346 276 сімей з Донбасу і Криму.З них 714 867 сімей звернулися із проханням призначити їм грошову допомогу. Близько 60%  - це пенсіонери, 23.1% - працездатні особи, 12.8% - діти та 4.1% - неповносправні особи.З метою вдосконалення процедури обліку переселенців Міністерство соціальної політики планує до 1 вересня цього року запустити електронний реєстр внутрішньо переміщених осіб.

Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.Вимушена внутрішня міграція підіймає важливі питання до інституційної спроможності держави розв’язувати проблеми в даній сфері. Потрібно розуміти, що таке масивне переміщення людей може мати різноманітні економічні наслідки - як негативні, так іпозитивні. Проблема в тому, що в Україні ніхто раніше не займався дослідженням масової трудової міграції, а внутрішньо переміщені особи до того ж потребують відмінного підходу.

На державному рівні є доволі активна законодавчо-нормативна робота. З метою визначення правового статусу ВПО та створення правової основи для розробки механізму захисту прав і свобод Верховною Радою прийнято два Закони України – «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» і «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». У свою чергу Кабінет Міністрів України розробив і прийняв 11 постанов і розпоряджень щодо порядку реєстрації та організації обліку, надання грошової допомоги переселенцям тощо. У грудні 2015 р. була прийнята комплексна державна програма щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території  України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 р. Таким чином, можна констатувати, що з огляду на масштаби переселенського руху, непрості економічні та політичні обставини, відсутність практичного досвіду, тим не менш наша країна поступово просувається у напрямі розв’язання цієї вкрай болючої проблеми. Спільними зусиллями волонтерів, громадських організацій, міжнародних і державних установ уже чимало зроблено. Головне – вдалося утримати ситуацію, уникнути масових соціальних вибухів, створити хоча і недосконалу, але більш-менш працюючу систему соціального захисту, утім ще більше залишається зробити. Водночас виявлена значною частиною суспільства єдність і згуртованість перед загальною проблемою є запорукою успіху.

Внутрішньо переміщеним особам розібратися в новоприйнятих нормативних актах та допомогти адаптуватися зобов’язані служби соціального захисту та інші державні установи. В разі порушення прав людини такі особи можуть звертатися до Буського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги який розташований  за адресою: 80500, Україна м.Буськ, вул. Петрушевича 8, тел: (03264) 2-11-12, Е-mail: busk.lviv@legalaid.gov.ua, www.legalaid.gov.ua, тел. моб. 0976619964. Працює центр з понеділка по п’ятницю з 9:00  до 18:00 год. Працівники та адвокати центру завжди нададуть кваліфіковану правову допомогу.
 

За детальною інформацією звертатися за адресою:
м.Буськ, вул. Петрушевича, 8
тел. (0264)2-11-12
e-mail: busk.lviv@legalaid.gov.ua

 « повернутися до списку новин