Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

10 квітня 2016 року відбулась поминальна Панахида, присвячена 65-ій річниці бою українських повстанців в урочищі «Морозівська»

Переглядів: 617

10 квітня 2016 року відбулась поминальна Панахида та мітинг-реквієм, присвячені 65-ій річниці бою українських повстанців в урочищі «Морозівська» неподалік села Рокети Кам’янка-Бузького району Львівської області.

12 квітня 1951 року в бою з енкаведистами, більшовицькими окупантами тут геройською смертю загинули: Данило Мисак «Каменяр», Ігор Рачинський «Ромко», Ярослав Іванець «Малий», Мар’ян Шульган «Білоус», Марія Стефаницька «Рома», «Ярило», «Соловій», «Слава».

Вшанувати пам’ять героїчно загиблих повстанців прибули настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці смт. Добротвір о. декан Богдан Горбаль, настоятель храму свв. Володимира і Ольги с. Старий Добротвір о. Мирослав Ковальчук, військовий капелан, священник Кам’янка-Бузького деканату о. Борис Гороховський, настоятель храму Святого Миколая в м. Кам`янка-Бузька о. Юрій Мовчан, голова Кам’янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда, голова Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич, сільський голова Стародобротвірської сільської ради Олег Прокопейко.

Отці відслужили панахиду на знак світлої пам’яті про українських героїв і освятили водою хрест та криївку-меморіал.

Слова про героїзм та важку долю української нації, Української Повстанської Армії виголосив о. Мирослав Ковальчук, військовий капелан о. Борис Гороховський згадав новітніх героїв України, героїв Небесної Сотні, які боролись за волю і незалежність нашої держави на Майдані та продовжують боротьбу на сході України.

Під час громадського віче виступив голова Кам'янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда: "В бою за правду, за свободу, за гідне життя на рідній землі, загинули одні з найкращих синів і доньок українського народу. Ми маємо розуміти, що відстояти свою національну честь і гідність, повернути вкрадену територію та сформувати свою неколоніальну владу зможемо лише спираючись на українську національну ідею та на високі ідеали, які несла в собі Українська повстанська армія. Наш святий обов’язок сьогодні – продовжити справу наших побратимів за повне визволення України. У спільній молитві нині ми просимо прозріння, миру, єдності та злагоди для всього українського народу. Глибокої всім нам віри в те, що Україна переможе!"

Співали патріотичних повстанських пісень хор Братства вояків ОУН-УПА «Нескорені» м. Червоноград та народний аматорський ансамбль «Марієчка» с. Батятичі.

« повернутися до списку новин