Кам’янка-Бузька районна рада

Кам’янка-Бузьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє

Переглядів: 785

Якщо ви працюєте без оформлення трудових відносин або отримуєте зарплату двома частками:
“офіційну“ – на рівні мінімальної або меншу за мінімальну, а решту зарплати – у “конверті“, це позбавляє Вас гідної пенсії, соціальних виплат та гарантій в майбутньому!

Вплив страхового стажу та величини заробітної плати на розмір пенсії.

Формула розрахунку пенсії встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку.

Починаючи з 1 січня 2004 року Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» введено термін «страховий стаж» - період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

В разі, коли працівнику нарахована заробітна плата на рівні, або більше законодавчо встановленого мінімального розміру, з якої сплачено єдиний соціальний  внесок, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць береться для обчислення пенсії.

Якщо сума нарахованої заробітної плати менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.

Таким чином, чим більший страховий стаж та заробіток, з якого сплачений єдиний соціальний внесок, тим більша пенсія буде в майбутньому!

Якщо найманому працівнику офіційно виплачується мінімальна заробітна  плата з якої сплачується єдиний соціальний внесок, а решта заробітку видається неофіційно – то з неофіційного заробітку єдиний соціальний внесок не сплачується і, як наслідок, він не враховується для призначення чи перерахунку пенсії, позбавляє права на отримання соціальних пільг та виплат гарантованих державою (допомоги у випадку безробіття, оплати «лікарняного»).

У результаті людина втрачає значну частку майбутньої пенсії.


Для прикладу:
Кравченко І.І., 01.06.1956 р.н., згідно даних трудової книжки та даних персоніфікованого обліку стаж становить 45 років. Розмір пенсії з 01.06.2016 в залежності від суми нарахованої заробітної плати становитиме:

- 1211 грн. - при заробітній  платі  у мінімальному розмірі;
- 1740 грн. - при заробітній платі на рівні 2-ох мінімальних    зарплат; 
- 2550 грн. - при заробітній платі на рівні 3-ох  мінімальних   зарплат.

Своєчасна і повна виплата заробітної плати працівникам та повна сплата платежів по єдиному соціальному внеску – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Змусити роботодавців чесно платити заробітну плату можна лише при участі самих працівників.

Необхідно вже зараз відстоювати свої конституційні права - вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати єдиного соціального внеску з усієї суми отриманого заробітку.

Кожна застрахована особа може самостійно перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати єдиного соціального внеску своїм роботодавцем, одержати інформацію про нараховану заробітну плату в Реєстрі застрахованих осіб.

Для цього необхідно звернутися в органи Пенсійного фонду України або при наявності електронно-цифрового підпису зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.qov.ua).

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.qov.ua) або за телефоном : 51901


Довідково:
Розмір мінімальної заробітної плати становить:

з 1 січня 2016 року  – 1378,00 грн.
з 1 травня 2016 року – 1450,00 грн.
з 1 грудня 2016 року – 1550,00 грн. 

Середня заробітна плата по Львівській області (за даними статистики):

за січень 2016 року     – 3805,79 грн.
за лютий 2016 року     – 4000,67 грн.
за березень 2016 року – 4247,26 грн.


Шановні громадяни!

Не будьте байдужі до себе, не позбавляйте себе соціальних гарантій та забезпеченої старості!
      « повернутися до списку новин