Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Перепони щодо отримання земельної ділянки учаснику АТО подолано

Переглядів: 636

вул.Петрушевича ,8

м.Буськ, 80500, Україна

Тел:(03264)2-11-12

Е-mail:busk.lviv@legalaid.gov.ua

www.legalaid.gov.ua

 

БУСЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР 

З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ

ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

 

 

Перепони щодо отримання земельної ділянки учаснику АТО подолано

В час продовження бойових дій на сході України соціальний захист учасників АТО перебуває на постійному контролі різних державних органів, волонтерів і громадських організацій. Та не зважаючи на це, учасникам бойових дій приходиться відстоювати своє право на землю в судах. І в цьому їм допомагають місцеві центри  з надання безоплатної правової допомоги та новостворені бюро правової допомоги, які розпочали свою роботу в кожному районному центріпо всій Україні.

Весною до Буського місцевого центру з надання правової допомоги звернувся батько учасника АТО гр. М. про відмову сільської ради у виділенні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, що на його думку є порушенням  соціальних гарантій його дочки як учасниці АТО на сході України.

Буським МЦ був призначений адвокат для учасника АТО за державні кошти.Адвокат звернувся в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, в якому просив визнати протиправною відмову в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою та зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

В обґрунтування позовних вимог, з посиланням на Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зазначив про право учасників бойових дій та осіб прирівняних до них на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, за умови, що громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки за відповідним цільовим призначенням та надав документ, який посвідчує його участь в антитерористичній операції.

Представник Держгеокадастру в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував. Суть заперечень полягала у тому, що відмова ГУ Держгеокадастру у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зумовлена відсутністю погодження Почапівської сільської ради Золочівського району про надання такого дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої в с. Почапи в урочищі «Хотів».

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

19.04.2016 гр.М. звернулася до ГУ Держгеокадастру у Львівській області із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,00 (два) гектари, для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу, яка розташована за межами с. Почапи Золочівського району Львівської області в урочищі «Хотів».

До заяви було долучено копії таких документів: графічні матеріали, на яких зазначене бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, копія документа, що посвідчує особу, нотаріально посвідчена копія довіреності уповноваженої особи, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, копія посвідчення учасника бойових дій.

Листом від 12.05.2016 р. ГУ Держгеокадастру відмовило гр. М. у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у зв'язку з тим, що Почапівська сільська рада листом від 06.05.2016 №89 повідомила, що питання про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою буде розглянуто на черговій сесії  Почапівської сільської ради.

При вирішення даного спору суд керувався наступним.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд звертає увагу на те, що лист Почапівської сільської ради  від 06.05.2016 № 89 не містить мотивованих заперечень стосовно надання гр. М. дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо земельної ділянки, про яку вона клопоче, як це вимагається пунктом 2.3 рішення колегії Держземагенства України №2/1.

За таких обставин у відповідача не було правових підстав для відмови у задоволенні клопотання гр. М., яке підлягало до розгляду згідно до вимог пункту 2.4 рішення колегії Держземагенства України №2/1 у відповідності до чинного законодавства.Зважаючи на це суд вирішив.Позов задовольнити повністю.Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Львівській області у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, викладену у  листі від 12.05.2016 р.Зобов'язати Головне управління Держагеокадастру Львівській області повторно розглянути клопотання гр. М. від 19.04.2016 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства. На основі цього рішення учасник АТО зможе виготовити документацію на володіння земельною ділянкою.

З початку роботи Буського місцевого центру правової допомоги, а це 01.07.2015року, до його спеціалістів звернулося 1653 громадян. Здійснено 1339 юридичних консультацій, прийнято 304 письмових звернень, призначено 194 адвокати, здійснено 12 представництв громадян в судах та державних органах. Центр знаходиться у м. Буськ по вул. Петрушевича 8. Тел:(03264)2-11-12,  0976619964. 

З  вересня 2016 року запрацювали бюро правової допомоги Буського МЦ з БВПД в м. Броди вул. Щурата, 8. Тел: (03266) 25-113, 0639906263, 067404226, м. Кам’янка-Бузька вул. Я. Мудрого 17 б. Тел: (03254)23-069, 0977661901, 0669787780, м. Золочів вул. Валова, 4. Тел: (03265) 70-091, 0971580641, 0969073917 та м. Радехів вул. Відродження, 7. Тел: (03255) 41-079, 0972854074, 0674913850. Безоплатна правова допомога є доступною послугою якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.


Директор                                                                                                                                                 І.Я.Скочко

« повернутися до списку новин