Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Роботодавцям нагадують: за неформальні трудові відносини передбачено штраф

Переглядів: 481

Станом на початок вересня інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області під час перевірок на дотримання законодавства про працю та зайнятість населення виявили 105 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин. З них 28 працювали без укладення (оформлення) трудового договору та 77 працівників допустили до роботи без повідомлення органів ДФС.

Тому роботодавцям вкотре нагадують: за неформальні трудові відносини передбачено штраф.

 

Про це повідомила начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.

За її словами, у зв’язку із виявленими порушеннями в частині оформлення трудових відносин, посадові особи Головного управління Держпраці винесли і 30 постанов про застосування штрафних санкцій на загальну суму понад 630 тис грн. Матеріали 6 перевірок скерували у правоохоронні органи. Позитивним результатом є те, що з 28 працівників, які працювали без укладення трудового договору, роботодавці легалізували 13 осіб ще до завершення перевірок.

Фахівці Головного управлінням Держпраці у Львівській області також взяли участь у 173 засіданнях комісій з питань легалізації робочих місць та 56 виїзних робочих групах. За результатами спільної роз’яснювально-попереджувальної роботи суб’єкти господарювання працевлаштували 284 працівники.

У Головному управлінні Держпраці Львівщини роботодавцям вкотре нагадують: відповідно до законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення відповідного центрального органу виконавчої влади про прийняття його на роботу. У іншому випадку для працедавців передбачено штраф. Фінансові санкції накладатимуть і у випадку порушення термінів виплати заробітної плати, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та пільг і гарантій.

« повернутися до списку новин