Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Сьогодні вшановуємо героїв Небесної сотні

Переглядів: 557

20 лютого згадують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам'ять героїв Небесної сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». 

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 із них загинули.

У цей день вшануймо всіх захисників України. Як тих, хто полягли, так і тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет держави. І завжди пам’ятаймо про них – знайомих і незнайомих. Вони виконали свій обов’язок перед народом і країною. Завдяки їм ми маємо власну державу, власну історію, власну армію, можливість працювати, навчатися, маємо власну гідність. Пам’ятаймо про це завжди…

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях… Слава Україні!

« повернутися до списку новин