Кам’янка-Бузька районна рада

НА ЛЬВІВЩИНІ БУДЕ ЧОТИРИ НОВИХ ЗАКАЗНИКИ

Переглядів: 576

Львівська обласна рада прийняла рішення про створення чотирьох об’єктів природо заповідного фонду – пам’яток природи місцевого значення. Про це повідомив голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Андрій Білоус.

Зокрема, на території Соколянського лісництва облаштують ландшафтний заказник місцевого значення «Журавлиний», в межах Магерівської селищної ради на території Львівської філії Українського НДІПВТ ім. Л. Погорілого створять ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Свідок історії» площею 0,05 га.

Окрім того, в межах Корчинського лісництва облаштують комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Під Парашкою», а також на території Коростівського (Тисовецького) лісництва облаштують комплексну пам’ятку природи місцевого значення «Козій».

Слід зазначити, що усі заповідні об’єкти – надзвичайно цінні для регіону. Наприклад, комплексна пам'ятка природи місцевого значення "Під Парашкою" та "Козій" представляють унікальні ділянки старовікових букових лісів та фрагментів букових пралісів.

Новостворений заповідний об’єкт – ландшафтний заказник місцевого значення "Журавлиний", що у Буському районі, є одним із основних місць гніздування сірого журавля, який перебуває під охороною та занесений до Червоної книги України за категорією "рідкісний", також охороняється в рамках Бернської Конвенції, Боннської конвенції, Вашингтонської конвенції, CITES, Європейської директиви щодо збереження флори і фауни та їх природних середовищ, Червоного списку міжнародної спілки охорони природи та до червоних списків багатьох європейських країн.

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Свідок історії" пропонована до заповідання з метою збереження старовікового дуба, який має в обхваті 8,5 м. За переказами старожилів, орієнтовний вік дерева не менше 300 років.« повернутися до списку новин