Кам’янка-Бузька районна рада

19 грудня 2017 року у місті Кам'янка- Бузька урочисто відзначили 350-річчя храму св. Миколая

Переглядів: 562

19 грудня 2017 року  у місті  Кам'янка - Бузька урочисто відзначили 350-річчя храму св. Миколая

Участь у Архієрейській літургії, яку очолив єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ Михаїл (Колтун), взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало, голова Кам’янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда,  голова Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації  Володимир Кирилич, міський голова міста Кам’янка-Бузька Олег Омелян.

 

Олег Синютка привітав з ювілеєм духовенство, вірних. Він звернувся з побажаннями берегти великі надбання дідів, батьків у вірі, патріотизмі, любов’ї до України, один до одного. Щоб усі ми були єдині, дружні, натхненно працювали задля України. Очільник області подарував настоятелю храму Хрест, до якого люди будуть молитися, який єднатиме громаду.

Кам’янка-Бузький декан УГКЦ о. Богдан Горбаль зачитав документи єпархії про надання о. Юрію Мовчану права носити Хрест з прикрасами, відзначив духівника грамотою.

Від громади Владику та адміністратора храму привітав Тарас Пилипчук, від родини Цегельських присутніх поздоровила Леся Крип’якевич, відома творча львів’янка подарувала пароху Сагу роду Цегельських.

Отець Юрій подякував усім, хто долучився до оновлення святині. Особливо відзначив голову Кам’янка-Бузької районної ради Тараса Келеберду, який наполегливо працював, щоб створити людям свято. Радували серце і око реставровані за останні роки храм і дзвіниця, які є пам’яткою архітектури національного надбання.

Довідково:

Храм св. Миколая м. Кам’янка-Бузька розташований у Белзькому передмісті. За різьбленням на південних дверях відомо, що церква збудована 1667 року. Входить до Реєстру пам'яток національного значення з охоронним номером 440/1. Входить до Реєстру пам'яток національного значення з охоронним номером 440/1. Крім неї до Реєстру записано дзвіницю церкви 1762 р. з охоронним номером 440/2.

16 вересня 2008 р. адміністратором храму Св. Миколая м. Кам’янка-Бузька призначено о. Юрія Мовчана. За короткий період часу згуртувалась громада і заснувала церковне братство, хор, недільну школу для дітей, придбано багато речей для церковного вжитку. Та найбільшим надбанням є духовність громади і розвиток, у якому допомогли отці ЧСВВ, які проводили реколекції, семінари. 

  

      

 « повернутися до списку новин