Кам’янка-Бузька районна рада

1 листопада відзначаємо 100-річчя ЗУНР

Переглядів: 381

1 листопада відзначаємо 100-річчя  знаменної події в історії  національного державотворення – проголошення Західно-Української Народної Республіки

     «Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі. Віднині Ти господар своєї землі, вільний горожанин Української Держави». Цими словами відозви Української Національної Ради було фактично утворено ЗУНР. А кількома годинами раніше, у ніч на 1 листопада 1918 року, українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського без жодного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова. Над ратушею був піднятий синьо-жовтий національний прапор. 1 листопада Українська Національна Рада взяла владу в свої руки в Станіславі, Раві-Руській, Коломиї та інших містах Східної Галичини. Того ж дня австрійська влада у Львові погодилися на передачу влади Українській Національній Раді. 

     Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала не довго, лише 257 днів. Проте, увійшла в історію  як героїчна сторінка у боротьбі українського народу за незалежність, вільний демократичний  розвиток. Листопадова національно-демократична революція в Галичині стала важливою ланкою процесу, який завершився створенням у січні 1919 року єдиної соборної України, чим було продемонстровано усьому світові волю нашого народу до свободи і незалежності.

     Відзначаючи ті буремні події, ми передусім віддаємо шану подвигу українців, які засвідчили незламність духу, самовідданість у боротьбі за національну державність. Соборність, здобута кров’ю мільйонів патріотів, та незалежність, яку нині боронять від агресора українські воїни – є нашими священними надбаннями. Вітаю  Вас із цією визначною річницею. Бажаю усім миру, щастя і добра, а нашій Україні – перемоги, єдності та процвітання!

 

Голова Кам’янка-Бузької районної ради                                                      Т. Келеберда

 

 « повернутися до списку новин