Кам’янка-Бузька районна рада

27 березня голова Кам’янка-Бузької районної ради, Тарас Келеберда провів зустріч з представниками громадської організації «Кластер Енергії»

Переглядів: 465

 

 

27 березня голова Кам’янка-Бузької районної ради, Тарас Келеберда провів зустріч з представниками громадської організації «Кластер Енергії»

 

      Голова Кам’янка-Бузької районної ради, Тарас Келеберда, 27 березня провів зустріч з питань розвитку проектів енергоефективності, енергозбереження. Керівники відділів виконавчого апарату районної ради обговорили з представниками «Кластеру Енергії» напрямки перспективних робіт.

       Основну увагу було зосереджено на використанні потенціалу місцевих спеціалістів, організацій та використання місцевих матеріалів та обладнання, щоб створювати «додану» вартість бюджетних надходжень району за рахунок виконання робіт з енергозбереження та енергоефективності.

          В районі використовують методи енергоменеджменту для того, щоб реалізовувати  системні кроки в досягненні економії коштів за енергоносії, за опалення. Є проблеми, на котрі треба звернути увагу.

          Для кожної бюджетної будівлі, котра має надлишкові витрати на енергоносії, потрібно розробити план покрокової підготовки та реалізації змін. Першим кроком має стати енергоаудит з розробкою енергетичного паспорту будівлі. Цей термін вже стає більш зрозумілим для більшості керівників бюджетних установ. Адже документ дає стратегічне бачення необхідних змін. Досвідчена організація з енергоаудиту детально описує існуючий стан тепловтрат та перевитрат електроенергії, води. Після цього робиться розрахунок можливих варіантів змін (зменшення втрат) для досягнення економії. Замовник може оцінити необхідні кошти по кожному варіанту і підготувати заявки для фінансування (ДФРР, мікро-проекти, грантові програми).

        Цей документ повинен стати основою розробки проектної документації. Доцільно забезпечити контакти проектантів і енергоаудиторів, щоб продовжити втілювати розраховані варіанти в проекті.

            На наступному етапі (монтажні та будівельні роботи) замовник повинен контролювати виконання проектних рішень для монтування енергоефективного обладнання, застосування енергощадних матеріалів та реалізацію відповідних технологічних рішень. Чим буде детальнішим контроль, тим більш якісно буде реалізовано проект, тим менше буде платити бюджет за тепло та енергію.

            Обговорили способи наповнення місцевого бюджету від реалізації робіт з енергозбереження в приватному секторі. Представники «Кластеру Енергії» надали розрахунки таких надходжень. Для цього потрібно спільно готувати спеціалістів для професійного виконання систем утеплення, встановлення вікон та модернізації опалення в приватних будинках за участю місцевих монтажно-будівельних організацій. Має працювати система постійної навчально-просвітницької роботи з мешканцями, приватними «інвесторами», щоб допомагати «не боятися» кредитної програми «теплий дім». Якщо рахунок для кредиту надає місцева організація, то район отримує стабільнішу організацію, котра буде збільшувати кількість робочих місць для виконання додаткових робіт. Бюджет отримає збільшення надходжень від ПДФО. Мешканці отримають шанс вивільнити частину грошей з сум на опалення, адже почнуть менше споживати енергії і тепла. Додаткові кошти потраплять в інші напрямки розвитку домогосподарства і району.

            Ніби проста та очевидна схема розвитку, але вона потребує постійної «горизонтальної» співпраці різних організацій та мешканців – на це націлені основні зусилля «Кластеру Енергії», учасниками котрого можуть бути ОТГ, відділи, департаменти, фірми, фінансові організації. Спільно легше досягнути реалізації проектів для отримання запланованої економії.

 

Інформація надана «Кластером Енергії»

Кузьменко Василь

Прусак Василь « повернутися до списку новин