Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

19 серпня у селищі Добротвір, що на Кам’янечинні, відбувся обласний етнофестиваль «Купальська містерія над Бугом»

Переглядів: 644

     

19 серпня у селищі Добротвір, що на Кам’янечинні, відбувся обласний етнофестиваль «Купальська містерія над Бугом»

     19 серпня на Спаса та у день пасічника у  селищі Добротвір, що на Кам’янечинні, відбувся обласний етнофестиваль «Купальська містерія над Бугом».

     На обласний фестиваль завітав голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка, який привітав всіх присутніх із проведенням обласного етнофестивалю «Купальська містерія над Бугом» на землях Кам’янеччини та з великим християнським святом - Преображенням Господнім.

     На святі звучала народна і сучасна українська пісня у виконанні гуртів «Бориславські батяри», «Соколи», «Світязь»,  кавер гурту «Старе місто» та у виконанні  Народного артиста України Івана Потовича. Також гостям фестивалю та всім присутнім став до вподоби виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина»,   та фаєр –шоу, виконавці якого дивували всіх своєю майстерністю.

     Особливо захопив увагу присутніх показовий виступ з шотокан карате-до вихованців місцевого спортивно-оздоровчого клубу «Гепард» під керівництвом їх тренера  Матяша Олега Дмитровича та  майстер-клас від фіналіста кулінарного реаліті-шоу «МастерШеф.Підлітки» Юрка Турчина, який запропонував увазі присутнім рецепти приготування страв високої кухні - гаспачо та тигрових креветок під грушевим соусом.

     Також гості фестивалю мали нагоду познайомитись із народним ужитковим мистецтвом Кам’янеччини, яке було представлене виставковим матеріалом об’єднанх територіальних громад та  місцевих рад району, а саме старовинними вишиваними  рушниками, предметами автентичного гончарства, та виробами з лози.

     Направду кожен із присутніх на фестивалі «Купальська містерія над Бугом»  мав можливість ближче познайомитись із культурою нашого району, послухати гарної української пісні, пригоститися справжнім українським кулішем та іншими смаколиками української кухні. Малечі на святі було запропоновано пізнавальні, веселі розваги,  конкурси, а дорослим – козацькі забави.

        Особливі слова подяки адресую громаді Кам»янеччини, гостям свята, запрошеним, присутнім, які люб’язно відгукнулися на запрошення  та відвідали етнофестиваль «Купальська містерія над Бугом».

        Також висловлюю слова щирої вдячності за участь у фестивалі народним та заслуженим артистам України, працівникам культури, головам місцевих рад району та іншим учасникам фестивалю.

 

Голова районної ради                                                                                                            Т.Келеберда

ДОВІДКОВО:

     Даний проект реалізовується в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”.

     Відповідно до результатів засідання Конкурсної ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, яке відбулось 19 червня 2018 року, поданий  Кам’янка-Бузькою районною радою проект «Обласний етнофестиваль «Купальська містерія над Бугом»», був визнаний переможцем та рекомендований Конкурсною радою Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад до фінансування за рахунок коштів обласного та районного  бюджетів.

 

 

 

« повернутися до списку новин