Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Нове життя гінекологічного відділення Добротвірської міської лікарні

Переглядів: 739

Добротвір – молоде селище, населення якого має тенденцію до зростання, до збільшення народжуваності. Тому розвиток гінекологічного відділення, яке з початку заснування функціонує  у Добротвірській міській лікарні, має велике значення для збереження здорового майбутнього покоління добротвірців та мешканців навколишніх сіл.

На сьогоднішній день на обліку знаходиться 52 жінки. На «Д»-обліку з захворювань жіночої статевої сфери – 377 жінок, які потребують постійного динамічного спостереження з метою оздоровлення та профілактики онкозахворювань. Добротвірська міська лікарня надає медичну допомогу понад 2500 жіночого населення. Щорічно жіноча консультація приймає участь у виконанні державної програми «Скринінг патології шийки матки та молочної залози», яка має на меті своєчасне виявлення передпухлинних станів та онкопатології органів жіночої репродуктивної системи на ранніх стадіях. Щороку виявляються 5-6 жінок з передраковими процесами та успішно проліковуються в обласному онкодиспансері. Вчасне виявлення онкопатології у жінок сприяє ефективному лікуванню, а відповідно, рятує життя людини.
 
У 2015 році рішенням ХХХVIII сесії VI демократичного скликання Добротвірської селищної ради  виділені кошти для проведення капітального ремонту гінекологічного відділення. На протязі року проведено капітальний ремонт каналізаційної системи та водопостачання, ремонт електроосвітлення, оздоблюванні роботи внутрішніх приміщень на суму, що становить 201,740 тис.грн.

Завдяки колективу гінекологічного відділення створені належні умови для пацієнтів, ремонт м’якого та твердого інвентарю, медичного обладнання.
    
У гінекологічному відділенні функціонує маніпуляційна, операційна та оглядова кімнати, палати для хворих та встановлено душову кабіну з постійним водопостачанням.

У 2015 році у гінекологічному відділенні проліковано 540 жінок. Ми маємо можливість надавати допомогу у лікуванні запальних захворювань, розладів МЦ, патологій вагітності. Значно полегшує роботу та покращує діагностику наявний апарат УЗД, який придбано в рамках Стратегії соціального партнерства Компанії ДТЕК та селища Добротвір 2013-2015 рр. У минулому році обстеження на апараті УЗД пройшли 542 жінки. Також для ефективного обстеження та уточнення діагнозу проводиться кольпоскопія та, при необхідності, електропроцедури.

Колектив гінекологічного відділення Добротвірської міської лікарні постійно підвищує свою кваліфікацію: дві медичні сестри мають вищу категорію, дві  - першу категорію, завідувач відділенням Валентина Василівна Кардаш – лікар вищої категорії зі стажем роботи у ДМЛ 27 років.

Розвиток медицини є пріоритетом Стратегії розвитку селища Добротвір, про це свідчать громадські слухання, які відбулися в Народному домі Добротвора. Сьогодні всі говорять про медичну реформу, зміни в медицині та охороні здоров'я повинні бути обов'язковими, оскільки стан медичної допомоги у країні недостатній і потребує якісних змін. Ми надаємо медичну допомогу більше 13 тисячам населення, а саме мешканцям Добротвора і віддалених сіл Стародобротвірської, Сілецької, Незнанівської, Полоничнівської та інших сільських рад. Наша Добротвірська лікарня покликана дбати про здоров’я насамперед сільського населення і ми зробимо все можливе для здійснення цієї місії.

Людмила КРУГЛЯНКО
Головний лікар Добротвірської міської лікарні

 

« повернутися до списку новин