Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Україна відзначає 203-тю річницю від дня народження Великого Кобзаря - Тараса Шевченка

Переглядів: 587

Сьогодні, 9 березня, Україна відзначає 203-й день народження поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, який є національним героєм і символом України, Тараса Григоровича Шевченка. 

Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум’яний вогонь творчості. Ніхто з українських поетів з такою ніжністю не відобразив у своїх творах невичерпну любов до свого краю, до свого народу, до чарівної української природи.

Т. Г. Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу.

Ім’я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язано з Україною. Він любив Україну і українців безмежно. Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна. У ньому наша історія, наші мрії, наша надія. Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, бо сам їх пережив. Не просто пережив, а відчув, пройшов крізь пекло кріпацтва. Його «Кобзар» став для українців національною Біблією. Поет крізь століття доносить нам правду життя через свої твори. Він, як пророк, звертається до нас у своєму «Заповіті», надихає народ на боротьбу за світле майбутнє, вказує дорогу до волі та незалежності. У своїх творах закликає бути людьми, закликає любити рідну країну, творити добро для неї, бо поняття Батьківщини для нього було святим. 

Творчість Тараса Шевченка – це документ найбільш об’єктивної і виваженої характеристики українців, це книга нашого буття і водночас візитна картка, за якими націю пізнає і сприймає світ.

« повернутися до списку новин