Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Переглядів: 748

Відповідно до змін в законодавстві у сфері житлово-комунального обслуговування доведені нові соціальні норми та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій. 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами від 27.04.2016 Постанови КМУ №319) після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються  за субсидією на скраплений газ, тверде та рідке пічне паливо). Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення подаються відомості про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб – житлово-експлуатаційними організаціями або іншими органами, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільськими (селищними) радами; органами самоорганізації населення. 

Жителі м.Кам’янка-Бузька, сіл Тадані та Забужжя для перерахунку субсидії на наступний період повинні надати до управління соціального захисту населення розгорнуту довідку про склад сім’ї (згідно офіційних листів Кам’янка-Бузької міської ради та МКП УЖКГ, в яких повідомляється про те, що в Кам’янка-Бузькій міській раді та МКП УЖКГ відсутні дані про зареєстрованих осіб у відповідних житлових приміщеннях). 

Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства   субсидія   може   призначатися  особі,  яка  не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), якщо їй нараховується плата  за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в  експлуатацію. 

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) одноразово здійснив покупку або оплатив послуги  на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. гривень.

Перелік документів для призначення субсидії

- спрощена заява; 
- спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
- розгорнута довідка про склад сім’ї для жителів м. Кам’янка-Бузька сіл Тадані та Забужжя.  

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення безоплатно отримують від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 

Куди і як подаються документи

З питань призначення житлової субсидії у Кам’янка-Бузькому районі необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за адресою м.Кам’янка-Бузька, вул.Павлова 2 (середа – неприйомний день) або до Центру надання адміністративних послуг за адресою м.Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності 27 кабінет №11. 

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою або в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису (у разі отримання заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис, субсидія розраховується лише  після підпису зазначених документів).

На який період призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення  опалювального сезону  -  по 30 квітня,  але не більше ніж на 12 місяців.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року. 

Щодо періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидії

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього  року,  в  інших випадках - за попередній календарний рік. 

Для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива субсидія призначається на підставі доходів за попередній календарний рік 

Щодо особливості врахування доходів  

* Для розрахунку субсидії враховуються фактичні розміри
-  стипендій
-  допомоги при народженні (усиновленні) дитини
-  допомоги до досягнення дитиною трирічного віку
- допомоги по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу
-  допомоги по безробіттю
-  доходи осіб призваних на строкову військову службу
* Підвищуються до одного прожиткового мінімуму доходи
- студентів денної форми навчання, які, маючи батьків, проживають самі та не одержують стипендію
-  осіб, які перебувають на обліку як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю
* Підвищуються до двох прожиткових мінімумів:
- доходи працездатних осіб, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму в т.ч. непрацюючих осіб.
- допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку
- компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги
* До сукупного доходу домогосподарства не враховуються 
- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування
- щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам
* Урахування доходів фізичних осіб–підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування незалежно від отриманих (не отриманих) доходів за кожний місяць враховується дохід:

І група – 2 прожиткових мінімуми, встановлений для працездатних осіб 
ІI група – 3 прожиткових мінімуми, встановлений для працездатних осіб
ІII група – 4 прожиткових мінімуми, встановлений для працездатних осіб

При цьому не враховується дохід, виплачений самозайнятій особі, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит.

Щодо суми невикористаної субсидії

Сума субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Після  закінчення  опалювального сезону:

- сума невикористаної субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі
- частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів  природного  газу  або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як  оплата  послуг,  у  тому  числі  обов’язкової частки  платежу домогосподарства,  на  наступні  розрахункові  періоди;
- частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства,  повертаються виробником/виконавцем таких  послуг  до  бюджету.

« повернутися до списку новин