Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Рекорди конкурсу проектів місцевого розвитку.

Переглядів: 649

  

    Львівська обласна рада повідомляє, що цьогоріч в межах конкурсу проектів місцевого розвитку подано рекордну кількість проектів – 2765, з яких зареєстровано – 2058.

      Про це розповів сьогодні, 15 лютого, начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та ЗЕЗ Іван Собко під час спільного брифінгу із заступником голови Львівської обласної ради Володимиром Гірняком.

     «Усі наші очікування перевершилися тим, що 502 млн грн становить зведений бюджет всіх зареєстрованих 2058 проектів. Небюджетний внесок зареєстрованих проектів задекларований у сумі 86 млн грн. Це свідчить про те, що конкурс – успішний, йому довіряють люди, які готові вкладати свої кошти. Нагадаю, що минулого року було зареєстровано 1300 проектів, із яких 619 – визнано переможцями», - зауважив Іван Собко.

     Говорячи про лідерів в пріоритетах, посадовець назвав найактивнішими – освітян. «Вони подали найбільше проектів – понад 600 з 2058. Також активним виявився пріоритет «Інші пріоритети», який охоплює розвиткові проекти: освітлення пішохідних переходів і тротуарів, облаштування місць відпочинку, зокрема парків, скверів і скейтпарків, створення громадських просторів», - пояснив Іван Собко.

     Як відомо, з обласного бюджету на конкурс проектів місцевого розвитку виділено 105 млн грн, а потреба – 242 млн грн. «Тобто, конкурс буде 1:2, в деяких пріоритетах – 1:3. Це говорить про те, що переможе сильніший, той проект, який написаний якісно, де громада і спонсор доклалися, який є розвитковим, креативним і суспільно корисним», - підкреслив керівник профільного відділу.

За остаточною інформацією щодо кількості зареєстрованих заявок у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, лідерами є:

- серед міст обласного значення – Львів, Дрогобич, Червоноград.

- серед районів області – Яворівський, Сокальський, Жовківський.

- серед об’єднаних територіальних громад – Кам'янка-Бузька, Мостиська, Підберізцівська та Ходорівська.

     Далі до місяця часу буде дано експертам для оцінювання зареєстрованих проектів. Опісля буде визначено потенційних переможців та дано два тижні для проведення сесій сільських, селищних, міських і ОТГ і районних рад з метою забезпечення задекларованого бюджетного співфінансування. «Відтак, з 1 травня громади-переможці почнуть реалізовувати свої проекти», - повідомив Іван Собко. 

« повернутися до списку новин