Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Змішані відходи - це сміття. А роздільно зібрані - це ресурси.

Переглядів: 648

За різними джерелами, щоденно кожна людина виробляє

від 600 г до1,5 кг сміття.

Помножте ці цифри на місяць… а на рік… !

Основою будь-якої переробки служить сортування. Зі змішаного сміття можна вилучити для переробки лише 10-15%.

Сортуючи і здаючи макулатуру, пластикові пляшки, скло та ін. для переробки, Ви можете зберегти природні ресурси та покращити екологію:

  • 1 тонна макулатури зберігає від вирубування 17 дерев;                       
  • 1 тонна пластику економить 750 кілограм нафти;
  • 1 тонна склобою економить 300 кг кальцинованої соди та 1250 кг первинних матеріалів для шихти (суміші матерілів для переробки).  

За рахунок використання відходів у якості вторинних матеріальних ресурсів можна вирішити ряд таких важливих задач як економія сировини, запобігання забруднення водойм, ґрунту і повітряного басейну, збільшення обсягів виробництва деталей і виробів, освоєння випуску нових для підприємств товарів.

Підраховано, що 80% відходів можна переробляти при роздільному зборі сміття.

Учені підрахували, що метали, видобуті з твердих відходів, можуть забезпечити національну потребу в залізі майже на 7%, в алюмінії – на 8%, олові – на 19%.

Звичайно, проблема  сортування і утилізації сміття повинна вирішуватись на усіх рівнях – законодавчому, державному, місцевому, суспільному тощо.

Однак, будьмо щирими: головний з цих рівнів – це ми з Вами. Кожен з нас. Сортування побутового сміття вимагає певних зусиль і самосвідомості. Але ці зусилля варті того! Будьмо відповідальними! Залишимо по собі зелену планету, а не величезну купу сміття!

« повернутися до списку новин