Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Переглядів: 448

 

     26 квітня 1986 р. о 1:23:44 за київським часом із інтервалом  у дві секунди сталося два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції. Це була найбільша в історії людства техногенна катастрофа.

     Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів, аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

     Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імен мужніх добровольців — пожежників, персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, проявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису  мужності людства та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

« повернутися до списку новин