Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Робоча поїздка голови Кам'янка-Бузької районної ради Тараса Келеберди в Республіку Польща

Переглядів: 289

   

  З 13.11.2018 року по 15.11.2018 року голова  Кам’янка-Бузької районної ради Т. Келеберда спільно із заступником керуючого справами, начальником відділу організаційно-інформаційного забезпечення виконавчого апарату Кам’янка-Бузької районної ради Т. Кунинець, директором КНП «Добротвірська міська лікарня» Л. Круглянко, лікарем практики сімейної медицини КНП «Добротвірська міська лікарня» Незнановським М.Я. перебували з робочим візитом у Підляському Воєводстві Республіки Польща.

    Метою поїздки було ознайомлення з кращими практиками реформи місцевого самоврядування, досвідом функціонування, впровадження  приватної  та держаної медицини, механізми фінансування галузі охорони здоров’я та соціального захисту.

      У рамках візиту були організовані зустрічі з бурмістром гміни Дрохічин Войцехом Божим, старостою повяту Сем’янтиче Янем Залевскім, старостою повяту Соколовско Подляського Лешкем Іванюк, старостою повяту Лосіцкі Боженою Нідзеляк . Під час зустрічі обговорювалися питання співпраців в освітній та культурній сферах.

    Делегація відвідала районні лікарні в Сем’янтиче, Соколові  Подляськім і Лосіцах. У Польщі система надання медичної допомоги працює так: функціонують заклади з надання первинної допомоги — загальної лікарської (сімейний лікар), спеціалізовані амбулаторії та стаціонари. Первинна допомога надається за такою схемою: сімейний лікар має свою стабільну кількість пацієнтів, на лікування яких він щомісяця отримує певні кошти. Спеціалізована допомога фінансується за фактом виконаних робіт. Коли сімейний лікар направляє пацієнта до кардіолога, кошти на оплату послуг лікаря нараховуються окремо за весь звітний період. Видатки на забезпечення медичної допомоги на госпітальному рівні розраховуються за принципом окремого розрахунку вартості кожної процедури.

 

      Делегація побувала в Будинку Самопомочі Гміни Дрохічин для людей з психічними розладами та людей з інвалідністю. В даному центрі розташовані кімнати реабілітації,  кравецька кімната, кулінарна студія, зал для проведення музичних занять, кімната релаксу,  кімната для індивідуального консультування.

     За результатами зустрічей домовлено про подальші кроки співпраці між закладами освіти нашого району та Лосіцького повяту Республіки Польщі, а також про участь дітей із загальноосвітніх шкіл району в футбольному турнірі в місті Дрохічин.

« повернутися до списку новин