Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

ІГРИ НЕСКОРЕНИХ - 2017

Переглядів: 527

Цьогорічні молодіжні патріотичні «Ігри нескорених» на Самбірщині триватимуть з 10 до 16 липня. Вони відбудуться на території спортивно-туристичного оздоровчого табору «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака у рамках святкування 73-річниці створення у Прикарпатському селі Сприня УГВР.

Такий патріотичний змаг молоді уперше набуде статусу загальноукраїнського. Адже в «Іграх нескорених» візьме участь понад 200 хлопців та дівчат віком 15-18 років з усіх областей нашої держави, які прибудуть у Сприню в рамках чергового потягу єднання України «Труханівська Січ». З числа учасників вже формуються Сотні з історичними назвами «Леви», «Булава», «Вовки», та «Гайдамаки», які діяли у періоді національно-визвольної боротьби в структурі корпусу «УПА-Захід». Окремі Сотні у липні 1944 року охороняли роботу Великого Збору, який проходив на лісничівці с. Сприня, де й зародилася історична УГВР.

Протягом тижня юнаки змагатимуться у  наступних конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла під старшинська школа УПА Важливим елементом під час Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи.

Для учасників таборування будуть проведені показові навчання та презентація військових частин Самбірщини: інженерів-саперів, спеціалістів радіаційного, хімічного та біологічного захисту, авіаторів. Військові демонструватимуть роботу пошукових собак по виявленню мін та вибухових пристроїв. Демонструватимуть засоби інженерного озброєння та навчатимуть заходів безпеки у поводженню з вибуховими пристроями, а воїни-хіміки демонструватимуть засоби захисту від хімічного, біологічного та радіаційного ураження. Авіатори разом з десантниками планують здійснити стрибки з парашутом та показати методи виживання в умовах військових дій. Громадські волонтери навчатимуть учнів у наданні першої медичної допомоги. Військові пригощатимуть учнівську молодь стравами, приготовленими на польовій кухні.

Для проведення змагань створено районний штаб – Курінь з певними повноваженнями, а насамперед – відповідальністю його членів за проведення змагань на високому ідейному, патріотичному та організаційному рівні. З цією метою до роботи у штабі залучено кращих фахівців і призначено за деякою історичною аналогією з УГВР секретарів з ідеології, вишколу, змагань, інтендантства та військової справи. Створено комендатуру з числа учасників АТО, яка буде відповідати за охорону та забезпечення правопорядку у місці таборування куреню «Нескорені».

Урочисте відкриття змагань відбудеться у Сприні 11 липня о 12:00 год.

Головні урочистості з нагоди 73-ї річниці створення УГВР відбуватимуться у Сприні 16 липня. Початок о 13:00 год.

« повернутися до списку новин