Кам’янка-Бузька районна рада
Кам’янка-Бузький район, Львівська область

Голова районної ради Тарас Келеберда взяв участь у заході з відзначення 70-річчя від дня народження і 50-річчя творчої діяльності Євгена Заставного

Переглядів: 696

Минулої неділі громадськість району широко відзначила 70-річчя від дня народження і 50-річчя творчої діяльності Євгена Заставного - знаного музиканта, композитор і педагога, громадського діяча, інтелектуала, людини великого таланту з багатим внутрішнім світом. Його постать є однією із центральних у сучасному музичному житті не тільки нашого краю, але й усієї України. Нині він вже понад чотирнадцять років очолює Жовтанецьку школу мистецтв, у котрій панує дух творчості та естетичного сприйняття довколишнього світу. І продовжує творити, бо пісня для нього – це його життя.

У гості до ювіляра завітали представники влади, численні друзі і колеги, учні, цвіт українського музичного мистецтва Галичини. Ведучим свята був наш земляк - актор, помічник художнього керівника Національного театру імені Марії Заньковецької Юрій Чеков.

Євген Заставний свого часу був учасником популярного в Україні вокально-інструментального ансамблю обласної філармонії «Львів‘янки», колективу «Ми зі Львова». Найбільше відкрився його потяг до композиторської творчості, коли вчився на музично-педагогічному факультеті Дрогобицького педінституту. Для нього музика стала захопленням, змістом його єства, тому кожна пісня виходила симфонією, чіпала до глибин душі.

За п‘ятдесят років діяльності на ниві культури у тісній співпраці із самобутніми поетами Євген Заставний написав майже п‘ятсот пісень. Щороку у світ виходять збірники з новими роботами, а то й два, як скажімо, з поетом Василем Сагайдаком – “Сто доріг” та “Дитячі пісні”. З поетом Левком Воловцем – також дві книжечки: “Лелеки” , “Дитячі пісні”. З Тарасом Васильком – “Танцює дощ” і “Клавішами весни”. З Василем Щеглюком - “Акорди любові”. З поетом Степаном Пушиком також написано гарні пісні, що стали популярними. Пісні Євгена Заставного не сплутаєш з іншими авторами. Майже усі вони надзвичайно мелодійні, наповнені ліризмом, естетикою почуттів та гарним настроєм. Композитор використовує музику як засіб для вираження власних філософських та драматичних думок. Кожен новий твір Майстра стає справжньою подією в культурному житті нашої держави.

Пісня “Тобі, Ісусе” заполонила серця глядачів і слухачів у Польщі, Німеччині, Португалії й Франції. Її впевнено понесла по світу обдарована юна виконавиця Галина Пелех. Відомий гурт «Львівські музики» (художній керівник Іван Мазур, гітарист Тарас Тимошенко, скрипаль Богдан Жовтуля, акордеоніст Володимир Ковальчук) на престижних сценах незмінно виконують “Сопілку душі” та “Пісню про маму”. Крім України їх почули в Канаді, нещодавно у Лондоні та у Мадриді. Мають у своєму репертуарі пісні Є. Заставного народний артист України Мар‘ян Шуневич, чоловіче тріо “Новий час”, викладач Львівського музичного училища Ігор Костів та багато інших співаків та музикантів.

Євген Заставний, не вагаючись, влився в ряди українських патріотів, які не залишилися байдужими до війни на сході, розв‘язаної російськими агресорами. Разом з поетами Василем Щеглюком, Василем Ткачиком та Сергієм Рачинцем написали декілька пісень, як-от: “Небесна сотня”, “Іде війна”, “Шукаю тата”, “Тривожний час”.

Голова Кам’янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда, щиро вітаючи ювіляра, від імені влади району вручив йому за багатолітню творчу діяльність і особистий внесок у розвиток культури держави Подяку Львівської обласної державної адміністраці та Грамоту і Подяку від районної ради і райдержадміністрації, цінні подарунки.

- Ми безмежно вдячні Вам за неоціненний внесок у розвиток культури України, всієї Кам’янеччини, яка процвітає завдяки Вашому таланту, за ті добрі справи у морально-естетичному вихованні підростаючого покоління. Ваша яскрава індивідуальність і непересічна особистість є прикладом для наслідування для багатьох поколінь. Щасливої долі та нових творчих вершин на довгій життєвій ниві!

Здоровили ювіляра сільський голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач, голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, побратим Анатолій Очколас, представники культури Кам’янеччини,співаки Галина Пелех, Зірка Колос, Ігор Білик, Ярина Вершиніна, Вероніка Янина, Олексій Шпирка, Ігор Костів, тріо священиків “Новий час”, “Львівські музики”, поети-побратими Левко Воловець, Василь Василько, Володимир Кузик та багато інших.

Атмосфера плідної творчості і духовного єднання панувала упродовж цього прекрасного, знакового для Кам’янеччини дійства. Доторкнувшись до Високого Мистецтва, кожен відчував себе у ці незабутні миті причетним до його чарівного і благодатного впливу.

Євген Заставний продовжує працювати, творячи диво у піснях, віддаючи усього себе своїм учням, формуючи з нихособистості і дбаючи про духовне майбутнє України. Тож нехай щасливі миті натхнення і творчого осяяння продовжують ще довго і довго навідувати його тонку і чутливу душу, а когорта вдячних шанувальників зростає і примножується. З ювілеєм, Маестро! Нових звершень на многая літ! 

Ігор ПОЛОМАНИЙ

« повернутися до списку новин