Кам’янка-Бузька районна рада

Оцінка реалізації реформи місцевого самоврядування на Львівщині у 2015 році

1 квітня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка визначає напрями, механізми і терміни формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Відповідно до затвердженого документу, реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади базується на формуванні спроможної базової ланки місцевого самоврядування та передачі йому максимуму повноважень та фінансових ресурсів, а також контролю з боку держави за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Важливо відзначити, що це четверта спроба реформування системи організації публічної влади в Україні з часів незалежності. Особливістю проведення нинішньої спроби є те, що одночасно триває процес реформування місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та державної регіональної політики.

Протягом 2015 року відбулося продовження процесів реформування місцевого самоврядування, зокрема, було розроблено перспективні плани формування територій спроможних громад, розпочався процес добровільного об'єднання територіальних громад, відбулися перші вибори голів та депутатів об'єднаних громад на новій законодавчій та територіальній основі.